SS
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.
Последние темы
» Срочно. 1 место в каюте
ДНІСТЕР      EmptyВс Апр 23, 2017 2:15 am автор Максим272

» 9-Е МАЙСКОЕ ПАРУСНОЕ РАЛЛИ
ДНІСТЕР      EmptyЧт Фев 02, 2017 7:59 am автор Максим272

» Интересные факты
ДНІСТЕР      EmptyСб Ноя 05, 2016 4:42 pm автор Admin

» Регата в Греции
ДНІСТЕР      EmptyСб Ноя 05, 2016 4:22 pm автор Admin

» Путешествие по Хорватии на парусной яхте
ДНІСТЕР      EmptyВс Июл 19, 2015 9:08 am автор Гость

» Интересные интерьеры
ДНІСТЕР      EmptyСб Май 30, 2015 5:47 pm автор Гость

» Фирма которая занимается окнами в Канаде
ДНІСТЕР      EmptyВт Май 26, 2015 6:49 am автор Олег277

» Лучшие сериалы
ДНІСТЕР      EmptyВт Май 26, 2015 2:55 am автор Dorn

» Ревность...
ДНІСТЕР      EmptyВт Май 26, 2015 2:51 am автор Dorn

Поиск
 
 

Результаты :
 


Rechercher Расширенный поиск

Нравится

ДНІСТЕР

Перейти вниз

ДНІСТЕР      Empty ДНІСТЕР

Сообщение  Admin Чт Сен 29, 2011 9:23 am

Кажуть, десь далеко в Карпатах є такий дід, що керує водами. Він їх тримає під землею і випускає лиш скільки треба, бо якби всі повиривалися на волю, то наробили б великої шкоди. А так ходять вони підземними льохами, дають поживу лісам, травам і навіть на високі гори просочуються. Люди кажуть, що то підшкірні води.
Якось бігав там попід землею прудкий потічок, заглядаючи у кожний куточок, потрапив він на вузеньку щілину, виглянув на світ і ймився за очі; світло так його вразило, що мало не осліп. Але згодом звикся, побіг до діда і став проситися на світ.
Дід посварив пустуна, а коли уздрів, що той не жартує, став відраджувати, аби не йшов туди, бо на світі зле - взимку студено, а влітку душно, що люди будуть над ним збиткуватися. Але потічок так просився, що дід зрозумів: його вже ніяка сила не спинить.
- Як так, то йди, - каже йому, - але про нас не забувай. Хто звідси виходить - назад не вертається, вода догори не тече. І ти будеш бігти, бігти, доки не добіжиш до моря. А як добіжищ, то воно тебе прийме до себе і вже не пустить.
Потічок уже зібрався вибігати, та дід притримав його і каже:
- Зачекай. На тобі два камінці, сховай добре. Як добіжиш до моря, покажеш йому, аби, воно знало, з якого ти роду і звідки.
Потічок вхопив камінці і побіг, аж зашуміло.
Дорогою почав людям служити. Вони клали млини, і він їх крутив, бо минати не було як. Жінки приходили зі шматтям, і він мусив їм його полоскати. Чоловіки приходили ловити рибу, і він уже не боронив, звикся з ними.
Так він добіг аж до моря. Привітався з тими величезними водами, передав поклін від свого діда і став проситися, аби море приймило його до себе.
Море зашуміло і каже;
- Ну, добре, я тебе прийму, але мусиш сказати, як ти називаєшся.
- Не знаю.
- Ти не знаєш, але я маю знати, кого беру до себе.
- Дід дав мені два жовтенькі камінчики, щоб показати тобі.
— Покажи.
Він - лап, лап довкола себе, а камінців нема,
- Ви знаєте, я їх дорогою на дні стер.
- На дні стер, то на дні стер, - сказало море. - Якщо так, то відтепер будемо називати Дністер.


Admin
Admin

Сообщения : 144
Дата регистрации : 2011-05-17

https://says.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

ДНІСТЕР      Empty Re: ДНІСТЕР

Сообщение  Admin Чт Сен 29, 2011 9:23 am

Знаєте, чому наша річка Дністром називається?! А я вам розкажу. Про це чула-м від старих людей.
Колись у давнину тут, де Дністер зараз, протікав собі маленький безіменний струмок, а вздовж нього подекуди люди жили. Були серед них мисливці, хлібороби. І вели вони свій незвичайний календар. Чи то сіяти треба було, чи свята якогось чекали, то щоб не збитись з ліку, вони кожен день позначали на піску, що був на березі струмка, позначками. Що не день, то нова позначка. По тих позначках вони знали, скільки днів залишилося, наприклад, до весни...
Але одного разу струмок розлився своїми водами на довколишні поля і затопив береги. Коли ранком вода спала, вийшли люди на берег, а їхніх позначок на піску нема.
- Хто дні стер - бідкались люди, і самі собі відповідали:
- Та хто?! Струмок дні стер.
З того часу і стали називати струмок, який дні стер, - Дністер.
Тепер це вже не струмок, а велика річка. А бере вона початок аж у самих Карпатах з-під могутнього дуба, де вода пробила одного разу дно, і б'є угору фонтаном вище того дуба.

Admin
Admin

Сообщения : 144
Дата регистрации : 2011-05-17

https://says.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

ДНІСТЕР      Empty Re: ДНІСТЕР

Сообщение  Admin Чт Сен 29, 2011 9:23 am

Дністер витікає із урочища Старе поле. Колись там була керничка вицімрьована, зараз занедбана. Ге, від чого називаєся. То така ріка, що в зливу дуже велика і вимиває собі глубоке дно. .Люде казали, що "дно стер". Від того й назвали Дністер. Уже й за мої тямки ріка вглубилася може й на метер.

Admin
Admin

Сообщения : 144
Дата регистрации : 2011-05-17

https://says.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения